Nie tylko banki

Kredyt to bardzo ogólne określenie na wiele różniących się między sobą produktów bankowych i pozabankowych. Banki straciły bowiem swój monopol i dużą część rynku oddały firmom pożyczkowym, których oferta z roku na rok staje się coraz bogatsza.

Nietypowa oferta

Kredyt pozabankowy może być przeznaczony zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm. Może też służyć do różnych celów. Wśród kredytów indywidualnych są między innymi takie, których próżno szukać w ofercie banków, są bowiem przeznaczone dla osób z negatywną historią kredytową, zadłużonych czy tych, którzy już mają do czynienia z komornikiem. Choć oczywiście nie tylko – klienci bez problemów finansowych również mogą z nich skorzystać, jeżeli uznają to za słuszne.

Niewygórowane warunki

Z pewnością, aby uzyskać kredyt pozabankowy, nie trzeba spełniać wygórowanych i wyśrubowanych warunków. Na pewno nie otrzymają go osoby niepełnoletnie i te, które nie są obywatelami polskimi. Często nawet nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach czy wykazywania zdolności kredytowej. Kredyt pozabankowy jest łatwy do uzyskania, ale nie warto go zaciągać bezmyślnie, bowiem – jak każdy kredyt – trzeba go spłacić, aby nie wpaść w jeszcze większą spiralę zadłużenia. Kredyty, podobnie jak wiele innych produktów na tym świecie, są dla ludzi rozsądnych, którzy potrafią zachować umiar i przewidzieć konsekwencje swoich czynów. Przed ich zaciągnięciem warto szczegółowo zapoznać się z umową i postarać się uzyskać dokładne odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

Dodaj komentarz