Skorzystaj z doradztwa

Konsolidacja kredytów nie zawsze jest korzystna dla klienta, ale często jest sposobem na rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej. Jeżeli jednak nie jesteśmy finansistami ani bankierami, to zdecydujmy się na pomoc pośrednika, który pomoże nam wybrać najbardziej korzystny w naszej sytuacji.

Mniej znaczy więcej

Konsolidacja, czyli połączenie dwóch lub większej liczby pożyczek w jedną, ma swoje plusy i minusy. Do plusów z pewnością należy zaliczyć to, że zamiast kilku, mamy jeden kredyt, w związku z czym jego spłata wymaga mniej formalności i zachodu. Najważniejszym celem konsolidowania kredytów jest jednak obniżenie rat, co często ma miejsce, ale nie zawsze. Konsolidacja wiąże się bowiem z wcześniejszym niż założono spłaceniem zaciągniętych pożyczek, a to czasem wiąże się z kosztami. W takiej sytuacji konsolidacja kredytów może nie być opłacalna.

Obniż koszty

Korzystając z pomocy profesjonalnych pośredników możemy liczyć na to, że pomogą nam znaleźć najbardziej opłacalną dla nas opcję. Obniżenie kosztów miesięcznych rat daje z kolei nowe możliwości, które powinni docenić zwłaszcza ci, którzy są nadmiernie zadłużeni. W ten sposób mogą bowiem odzyskać zdolność kredytową i zaciągnąć kolejną pożyczkę, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Konsolidacja kredytów to propozycja banków dla klientów, którzy bez tej opcji mogliby znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Choć ten produkt bankowy nie jest jeszcze doskonały, to korzysta z niego coraz więcej „posiadaczy” kredytów. Może się jednak okazać, że choć comiesięczne raty będą niższe, to kwota spłaty całego kredytu wyższa niż przed konsolidacją.

Dodaj komentarz