Zawsze jest wyjście

Nawet jeżeli jesteśmy poważnie zadłużeni, to nie znaczy, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. Chociaż większość banków odmówi nam kredytu czy nawet najmniejszej pożyczki, to w obecnych czasach jest jeszcze wiele innych możliwości.

Alternatywa dla banku

Jedną z nich jest wzięcie kredytu z żyrantem, ale nie zawsze znajdziemy chętnych do pełnienia tej roli. Wówczas warto sobie uświadomić, że banki nie są jedynymi instytucjami, które mogą nam udzielić kredytu. Firmy pozabankowe, które jeszcze jakiś czas temu nie kojarzyły się w naszym kraju zbyt dobrze, są teraz profesjonalne i godne zaufania. Warto skorzystać z ich usług, gdy wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Kredyt dla zadłużonych dzięki tym firmom nie jest już czymś nieosiągalnym. Możemy się o niego starać nawet w sytuacji, gdy już interesuje się nami komornik, a nasze nazwisko figuruje na liście dłużników.

Dla ludzi i firm

Należy też wiedzieć, że pożyczki nie są przeznaczone jedynie dla tych, którzy mają zaległości wobec banku, czy nie potrafią spłacić kredytu. Dłużnikami są także ci, którzy na przykład zalegają z płaceniem alimentów czy rachunków w gazowni. Banki, nawet bardzo przychylne swoim klientom, nie mają możliwości prawnych przyznawania kredytów osobom zadłużonym. Firmy pożyczkowe mają w tej kwestii więcej wolności i sam mogą decydować o tym, czy ich klient ma zdolność kredytową, czy jej nie ma. Pożyczki pozabankowe może zaciągnąć niemal każda dorosła osoba fizyczna, która ma polskie obywatelstwo, a także firma.

Dodaj komentarz